Partnerlinks. Meer weten

Nieuw · Nieuw

Marshall Acton IV

Bluetoothspeaker voor thuis (zwart)

Ideaal voor: Muziek in de woonkamer en op kantoor.

Bekijk op Amazon

Actuele prijs en beschikbaarheid op amazon.fr

De Acton IV is de bluetoothspeaker voor thuis van Marshall, met de look van een gitaarversterker. Hij heeft stereogeluid, RCA-ingangen (platenspeler, met phono-voorversterker) en AUX (3,5 mm), Auracast en analoge knoppen voor bas, treble en volume.

  • Versterking60 W (woofer) + 2 × 25 W (tweeters), klasse D
  • Luidsprekers1 woofer van 10,16 cm + 2 tweeters van 1,9 cm, stereo
  • Frequentiebereik37 – 38.000 Hz
  • ConnectiviteitBluetooth 5.3 multipoint, Auracast, RCA- en AUX-ingang 3,5 mm
  • Afmetingen en gewicht260 × 171 × 150 mm, 2,65 kg

Niet kiezen alsNiet kopen als je een speaker wilt om mee te nemen (hij werkt alleen op netstroom), of als je wifi-multiroom, AirPlay of een spraakassistent zoekt: hij heeft geen wifi en geen microfoon.

Marshall Acton IV bluetoothspeaker op een officiële sfeerfoto in een interieur

Waarom dit model

De Marshall Acton IV is een bluetoothspeaker voor thuis met de look van een gitaarversterker. Hij is bedoeld voor wie een mooi object op een rek of bureau wil zetten, met echt stereogeluid en fysieke knoppen, zonder gedoe met wifi.

De Acton IV kwam uit in juli 2026 en volgt de Acton III op. Marshall heeft de tweeters, de baspoort en de versterking herwerkt en een RCA-ingang voor platenspelers toegevoegd. Zoek je een Marshall-speaker in België voor je woonkamer of bureau? In deze review lees je waar hij sterk in is en wanneer je beter iets anders kiest.

Design van de Marshall Acton IV: de versterkerlook

De Acton IV heeft alles wat Marshall herkenbaar maakt: een bekleding in kunstleer, een 'salt and pepper'-grille en een goudkleurig bedieningspaneel naar het voorbeeld van gitaarversterkers. Je krijgt knoppen voor bas, treble en volume, een echte aan-uitschakelaar en een nieuwe aanpasbare M-knop. Met 260 × 171 × 150 mm en 2,65 kg past hij op een boekenrek of in de hoek van je bureau.

Volgens Marshall is de behuizing gemaakt van 100% FSC-gecertificeerd MDF. De kabels komen er aan de onderkant uit, zodat je hem tegen de muur kunt zetten. Hij bestaat in zwart en crème. Hij is ook herstelbaar: de knoppen, de voetjes en de grille kun je vervangen.

In de praktijk: bluetooth, platenspeler en Auracast

Zet de schakelaar om en speel muziek af via Bluetooth 5.3 vanaf je smartphone of laptop. Dankzij multipoint blijven twee toestellen tegelijk verbonden. Voor een platenspeler of een oudere speler voorziet Marshall RCA- en AUX-ingangen (3,5 mm), dus je hebt geen passieve speakers en aparte versterker nodig.

Met Auracast speel je dezelfde muziek af op andere compatibele speakers. In de Marshall-app pas je de equalizer aan, kies je presets en compenseer je voor de plaats in de kamer. De Acton IV werkt alleen op netstroom en blijft dus op zijn plek: het is geen speaker voor in de tuin.

Belangrijkste specificaties van de Marshall Acton IV

Volgens Marshall heeft de Acton IV een woofer van 10,16 cm op een klasse D-versterker van 60 W en twee tweeters van 1,9 cm met waveguides, elk met een eigen versterker van 25 W. Het frequentiebereik loopt van 37 tot 38.000 Hz en hij haalt 95 dB SPL op 1 m. De bass-reflexbehuizing is van hout en het geluid is stereo.

Hij ondersteunt de codecs SBC, AAC, LDAC en LC3 en heeft een bluetoothbereik tot 10 m. Hij werkt op 100 tot 240 V en Marshall belooft minstens 2 jaar software-updates. Tegenover de Acton III (30 W + 2 × 15 W, 45 – 20.000 Hz, 2,85 kg volgens Marshall) is het nieuwe model krachtiger en iets lichter.

Voor wie (en voor wie niet)?

De Acton IV is iets voor jou als je een design bluetoothspeaker zoekt voor de woonkamer of het bureau, die ook als decoratie dient. Heb je een platenspeler en wil je een eenvoudige opstelling, dan zit je goed. En ben je het beu om alles via een app te regelen, dan zul je de fysieke knoppen waarderen.

Kijk verder als je een draagbare speaker op batterij wilt, of wifi-multiroom, AirPlay of een spraakassistent: hij heeft geen wifi en geen microfoon. Dan ben je beter af met een Sonos Era 100 of een draagbare Marshall zoals de Emberton III of Middleton II.

Veelgestelde vragen

Marshall Acton IV vs Acton III: wat is het verschil?

Volgens Marshall heeft de Acton IV 60 W + 2 × 25 W versterking, tegenover 30 W + 2 × 15 W bij de Acton III, en een bereik van 37 – 38.000 Hz in plaats van 45 – 20.000 Hz. Hij krijgt er Bluetooth 5.3 met Auracast, een RCA-ingang en een aanpasbare M-knop bij. Hij is ook iets lichter: 2,65 kg tegenover 2,85 kg.

Kun je een platenspeler aansluiten op de Marshall Acton IV?

Ja, Marshall vermeldt RCA- en AUX-ingangen (3,5 mm) voor een platenspeler of een andere bekabelde bron. Heeft je platenspeler geen ingebouwde phono-voorversterker, dan heb je er een nodig tussen beide.

Werkt de Marshall Acton IV op batterij?

Nee, de Acton IV werkt alleen op netstroom (100 – 240 V). Het is een speaker voor de woonkamer of het bureau. Wil je er een om mee te nemen, kijk dan naar de draagbare modellen van Marshall.

Marshall Acton IV of Sonos Era 100: welke kies je?

De Acton IV draait om het versterkerdesign, fysieke knoppen, bluetooth en bekabelde ingangen voor een platenspeler. De Sonos Era 100 is het alternatief als je wifi, multiroom en een spraakassistent wilt, dingen die de Acton IV niet heeft.

Welke app gebruik je voor de Marshall Acton IV?

De Acton IV werkt met de Marshall-app voor iOS en Android. Daarmee pas je de equalizer aan, kies je presets en stem je het geluid af op de plaats van de speaker. Marshall belooft minstens 2 jaar software-updates.

De bijbehorende gids

De mooiste bluetooth speaker? Beosound A1 3e generatie, Marshall Middleton II of Bose SoundLink Max: design, batterijduur en geluid vergeleken.

Design bluetooth speaker: B&O A1 vs Marshall vs Bose

Marshall Acton IV

Bekijk op Amazon

Actuele prijs en beschikbaarheid op amazon.fr

In dezelfde geest

Marshall Acton IV

Bekijk op Amazon